טיפים לבחירת כיסא גלגלים ממונע

כיסא גלגלים ממונע או חשמלי, הוא דרך מצוינת לשפר את הניידות והעצמאות למי שצריך. עם מנוע חשמלי ומערכת הפעלה ידנית ( ג'ויסטיק ), כיסא גלגלים ממונע יכול להיות אופציה נוחה ופרקטית עבור המשתמש מכיוון שיש מגוון של כסאות ממונעים זמינים בשוק, תרצו לבחור את זה המתאים ביותר עבורכם או עבור יקירכם. לנוחותכם מספר נקודות חשובות שיש להתייחס אליהן בזמן בחירת כיסא ממונע:
צרכי הניידות ברחבי הבית. – האם יש צורך לנוע עם הכיסא גם בתוך הבית? מה גודל הפתחים בחדרים? האם צריך להיכנס למעלית? מה גודל המעלית? חשוב לוודא שאם משתמשים עם הכיסא הממונע בבית הוא יתאים לשימוש כזה. אם תשתמשו בכיסא בביתכם, שקול באיזו קלות תוכל להיכנס ולצאת ממנו. חשבו על דברים כמו גובה המושב – כמה גבוה המושב מהרצפה וכיצד זה בהשוואה לגובה המיטה שלכם / שולחן האוכל. האם משענות הידיים ומשענות הרגליים ניתנות להזזה?
מהו רדיוס הסיבוב של הכיסא – כמה מקום הוא צריך סביבו כדי להשלים סיבוב של 360 מעלות. והאם הבית מספיק רחב לכך.
אם אתם יוצאים עם הכיסא הממונע מחוץ לבית נסו להבין לאן אתם מעוניינים להגיע. לאן תיקחו את כיסא הגלגלים ? האם השימוש הוא רק בסביבה הקרובה לבית? האם יש צורך להכניס ולהוציא את הכיסא הממנוע מספר פעמים בשבוע מרכב? אם כן אז כיסא הגלגלים צריך להיות קומפקטי יותר וקל לפרק או לקפל אותו להובלה. אם כיסא הגלגלים ישמש לנסיעה בעיקר בחוץ, דאגו שכיסא הגלגלים יהיו בולמי זעזועים וגלגלים המותאמים לנסיעה בחוץ. אם אתם מתכננים נסיעה לחו"ל ודאו שהסוללות מאושרות להטסה.
בדקו את המושב ואיכות כרית המושב. האם ניתן לשנות את זווית הגב? האם ניתן שלנות את גובה המושב? האם ידיות המושב מתרוממות לכניסה ויציאה קלים יותר? האם המושב והכרית מותאמים לישיבה ממושכת?
וכמובן אל תוותרו על נסיעה והתנסות לא רק באולם התצוגה אלה גם בבית בסביבה בה אתם מעוניינים להשתמש בכיסא הממונע.